- Reklama -aktuálně
Čtvrtek, 26 ledna, 2023
- Reklama -aktuálně
Rady a NávodyMontáž jednoduché terasy z materiálu WoodPlastic® zvládnete sami

Montáž jednoduché terasy z materiálu WoodPlastic® zvládnete sami

Terasy z materiálu WPC jsou stále oblíbenější. Důvodem je jejich atraktivní vzhled, velká odolnost a minimální potřeba údržby. Klíčem k dlouhé životnosti teras jsou kvalitní desky od osvědčeného dodavatele a správný způsob jejich montáže. A právě vstřícný systém instalace patří k výhodám teras od předního výrobce desek z dřevěného kompozitu, české společnosti WPC – Woodplastic.

6

WPC – Woodplastic poskytuje na své terasy záruku až 25 let. Podmínkou je správná instalace desek. Tu můžete svěřit precizní práci certifikovaných montážních partnerů výrobce, kteří vás osobně bezplatně navštíví kdekoliv na Slovensku a před samotnou montáží vám pomohou i s výběrem desek, navrhnou terasu či vypracují kalkulaci.

Pokud jste alespoň trochu manuálně zruční a máte k dispozici základní nářadí pro práci se dřevem (svinovací metr, truhlářskou tužku, Lajnovací šňůru, vodováhu, ruční kotoučovou nebo přímočarou pilu, vrtačku a ideálně aku šroubovák s příslušnými bity), můžete si terasu WoodPlastic® namontovat sami. Stačí jen pracovat s rozvahou a přesně podle návodu od výrobce terasy.

Teaková terasa s posezením
Zdroj: WPC – Woodplastic
Podloží vyspádujte směrem od domu

Desky z materiálu WoodPlastic® se montují na rošty pomocí skrytých klipů. Tyto nosiče lze položit rovnou na původní podklad, jako je například stará dlažba či beton. Finální výška se pak dá měnit podložkami, kterými lze vyrovnávat nerovnosti nebo upravovat sklon. Desky se také snadno řežou a dokonce je možné je po nahřátí ohýbat. Pokládka je jednoduchá, s deskami se snadno manipuluje a díky klipem lze podlahu kdykoliv snadno rozebrat. Základem plně funkční terasy je správně zvolené a připravené podloží, například betonová deska nebo zhutněný štěrkový podklad, a dále vhodná hydroizolace. Terasa WoodPlastic® může být položena vodorovně nebo iv mírném spádu směrem od domu. Na takto připravený podklad lze volně pokládat nosiče, které tvoří podpůrnou konstrukci na desky a současně pod nimi zajišťují cirkulaci vzduchu.

Pokládka kompozitů terasových prken
Zdroj: WPC – Woodplastic
Zakončovací lišty lze snadno tvarovat

Před instalací si připravte plán kladení. Před pokládkou si zkontrolujte délku desek a případně zarovnejte jejich hrany. Desky k nosičům připevňujte dodávanými nerez klipy a šrouby, které umožňují tzv. skryté kotvení desek. První terasovou desku položte kolmo na připravený nosič, přichyťte ho k hraně nosiče pomocí start klipu a připevněte nerezovým vrutem. Místo pro vrut si předvrtejte.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper