- Reklama -aktuálně
Sobota, 20 května, 2023
- Reklama -aktuálně
Rady a NávodyVysněné vyvýšené záhony, ve kterých je radost pěstovat zeleninu

Vysněné vyvýšené záhony, ve kterých je radost pěstovat zeleninu

Je tomu už několik let, co jsme žili s rodinkou v zahraničí, kde jsme naplánovali stavbu domu. Ještě předtím mi bylo jasné, že budu mít na zahradě vyvýšené záhony. Byl to můj velký sen.

Po stavbě domu nám zvýšil materiál ze střechy, a tak jsme se s otcem pustili do realizace záhonů. Měl jsem na plánu celkem 15 kusů rozměrově 3000 x 800 x 500, ale nakonec jsem se rozhodl pro 12 záhonů a zbylou plochu využil pro děti na 30 metrovou lanovou dráhu, která vede z domku v koruně jabloně k druhé jabloni.

vyvýšené záhony
Zdroj: Dušan Pavel

Záhony jsou z jedlového dřeva, ošetřené Bochemitem a lazurou. Z vnitřní strany je osazena nopová fólie. Vrstvil jsem to následovně: větve, listí, méně kvalitní hlína, ornice, kompost promíchaný s prohnilým koňským hnojem.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
vyvýšené záhony s jezírkem při altánku
Vyvýšené záhony s jezírkem zkrášlili zpustlý altán
vyvýšené záhony
Zdroj: Dušan Pavel
Mezi záhony jsem umístil netkanou fólii proti prorůstání plevele a na to jsem porozvážal drcený kámen frakce 8/16. Mohu to každému jen doporučit. Pokud hodně prší, dá se chodit mezi záhony a pracovat v čistém a bez bláta.

vyvýšené záhony
Zdroj: Dušan Pavel
Stálo mě to hodně úsilí i peněz, ale určitě nelituji! Jeden vyvýšený záhon jsem předělal na fóliovník, ve kterém pěstuji vícekrát do roka salát a ředkvičky.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper