- Reklama -aktuálně
Středa, 25 ledna, 2023
- Reklama -aktuálně

V Jižní Koreji odhalí sexuální zločince pomocí telefonu

Redakce doporučuje

Pachatel však musí mít elektronický náramek.
. Uživatelé smartphonů v Jižní Koreji budou moci brzy zatřást svým telefonem, aby zjistili ve své blízkosti registrovaných pachatelů sexuálních trestných činů, pokud budou mít tito na noze elektronický náramek a budou se nacházet v okruhu 20 metrů.

Sorry, the video player failed to load. (Error Code: 101102)
V pondělí to oznámilo ministerstvo spravedlnosti, na které se odvolala jihokorejská tisková agentura Jonhap.

Pachatel musí mít elektronický náramek
Nová služba, která byla vyvinuta společně s vládou provincie Kjonggi, se spustí ve středu a půjde o zkušební provoz v 15 městech a okresech zmiňované provincie nacházející se kolem metropole Soul, dodalo ministerstvo.

Program byl vyvinut tak, že každý, kdo si do smartphonu nainstaluje příslušnou aplikaci, může zjistit pachatele sexuálních trestných činů ve svém blízkém okolí – stačí, když tři- či čtyřikrát potřese telefonem.

Takový úředně registrovaný pachatel musí mít elektronický náramek, aby systém fungoval.

Třesením mobilu se vyšle lokalita uživatele do monitorovacího systému ministerstva spravedlnosti. Řídicí centrum ministerstva pro vyhledávání pak prověří, zda se v okruhu 20 metrů nachází registrovaný pachatel sexuálních zločinů, a pokud se to potvrdí, zavolá této osobě, aby ji odradilo od nemravného chování.

V případě nutnosti, po prověření záznamů z bezpečnostních kamer, budou na místo vysláni i Probační úředníci.

Systém otestoval ministr spravedlnosti
Řídicí centrum v soulské čtvrti Tongdemun navštívil v pondělí ministr spravedlnosti Pak Pomgje a informovali ho o přípravách zkušebního provozu.

Politik nový systém i otestoval, když si na kotník nasadil elektronický náramek a vstoupil do virtuální no-go zóny (kontrolované zóny), aby se spustil alarm.

Ministr Pak prohlásil, že vzhledem k vysoké míře recidivy mezi sexuálními delikventy je nový program „smysluplný“.

Ministerstvo také oznámilo, že službu plánuje do konce letošního roku rozšířit i do ostatních oblastí provincie Kjonggi a do Soulu.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Mnohá okna lze opravit, není potřeba kupovat hned nová. Víte, kde vám pomohou?

Pokud bydlíte nebo vlastníte nemovitost v Praze a středních Čechách, pak vám mohou přijít vhod služby společnosti Správa oken, s.r.o....
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img