- Reklama -aktuálně
Pátek, 19 května, 2023
- Reklama -aktuálně
HobbyArchitektka radí, jak zařídit dětský pokoj

Architektka radí, jak zařídit dětský pokoj

Její zařízení je obvykle velkým tématem už před narozením dítěte. Nejdůležitější je přitom vytvořit mu v jeho pokojíčku podmínky na harmonický rozvoj – na spánek, hraní se a učení.

Dětský pokoj je pro dítě velmi důležitá. Právě místo, kde člověk tráví velkou část dětství, může totiž výrazně ovlivnit jeho inteligenci a tvořivost. Malé děti nevědí vyjádřit své preference při zařizování svého pokojíčku, ale s přibývajícím věkem se u nich projeví sklony či talenty. Pokud dokážete splnit jejich touhy a potřeby, můžete tím podpořit růst jejich osobnosti.

Dětský pokoj v pastelových barvách
Zdroj: XXXLutz

Při zařizování dětského pokoje byste měli pamatovat na několik pravidel

Bezpečnost na prvním místě

Určitě se vyhněte vybavení, které pro dítě představuje riziko, například prvkem s ostrými rohy. Zatímco jsou děti malé, nábytek by neměl být umístěn v blízkosti okna.

Přečtěte si také
Kuchyň v obývacím pokoji, dětský pokoj v ložnici. Promyšlená rekonstrukce nafoukla byt
Mějte na zřeteli věk i záliby

Při zařizování dětského pokoje je rozhodující věk. Malé děti potřebují hlavně dostatek místa na hraní, pro školáka je důležitý psací stůl a prostor na učení. Pokud dítě inklinuje například k tvůrčím či uměleckým aktivitám, třeba najít řešení, které tyto zájmy podpoří i přes vyhrazený prostor.

Zařízení může naučit pořádku

V dětském pokoji by mělo být dostatek místa na oblečení, hračky, knihy, školní potřeby i koníčky. Dobře zorganizovaná místnost totiž naučí dítě udržovat si pořádek. Abyste ho povzbudili v úklidu, musí mít k dispozici potřebné úložné prostory, které jsou dobře přístupné a snadno použitelné.

Schéma postel v dětském pokoji
Postel jako největší kus nábytku ovlivňuje další možnosti na zařízení dětského pokoje. Prioritou by mělo být umístění pracovního stolu u okna, které je zdrojem přirozeného světla. Zdroj: Lucia Mészárová

Skloubit více funkcí v jedné místnosti není jednoduché. Pokud jde o pokoj pro více dětí, návrh je ještě komplikovanější. Každé dítě by mělo mít pohodlné místo na spaní a na práci a také svůj intimní prostor na oddechové aktivity, co se v malých pokojích řeší obtížnější. V mnohém však může pomoci šikovný nábytek, který využívá i výšku prostoru.

Dispoziční možnosti řešení vestavěné skříně v dětském pokoji
Zdroj: Lucia Mészárová

Kreativní prostor

Dětský pokoj má sloužit hlavně dítěti, proto ho zkuste zapojit do výběru barev a nábytku. Je to jeho svět, proto netřeba až tak hledět na styl. Nejdůležitější je vytvořit mu prostor, ve kterém se bude cítit dobře.

Ergonomie

Pro dobrý spánek a zdraví dítěte je důležitá vhodná postel a matrace, pro školáka je podstatný i pohodlný psací stůl a židle.


Veškerý sortiment pro děti a nábytek do dětského pokoje naleznete i na prdolin.cz , který se věnuje dětským produktům.


Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper