- Reklama -aktuálně
Pátek, 23 září, 2022
- Reklama -aktuálně

Rekonstrukce koupelny: Nešetřete na rozvodech ani nových obkladech

Redakce doporučuje

Rekonstrukce koupelny se spojuje s řadou důležitých rozhodnutí. Ty bývají o to komplikovanější, že nejmenší místnost v bytě, zvláště v panelákovém, obyčejně neoplývá velkorysou rozlohou.

Když se už rozhodnete pro obnovu této místnosti, odborníci radí, udělejte to pořádně a nevynechejte žádnou z etap včetně kompletní výměny rozvodů vody.

Nejdříve osekajte jádro

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK
Moderní a nadčasová koupelna: Jak ji zařídit?
Čtěte
„Nemá smysl, pokud někdo investuje peníze do kvalitní sanity a pěkných nových obkladů a současně zakryje původní staré rozvody,“ říká Jakub Szalay ze stavební společnosti JS Bau.

Zvláště majitelé bytů ve starších panelákových bytech či v cihlových bytovkách si mohou být jisti, že původní rozvody už budou na hranici životnosti. Stržení původních obkladů a jejich jednoduchá výměna za nové, nelze považovat za rekonstrukci, která vydrží desetiletí.

Pořádná obnova by měla začít osekáním jádra a podlahy na původní zeď či podlahu. Druhým bodem by měla být výměna rozvodů vody a kanalizace a výměna elektroinstalace.

Ačkoliv mluvíme o obnově druhé nejmenší místnosti v bytě, není to položka, na níž se dá ušetřit. Majitel si musí připravit rozpočet ve výši několika tisíc eur.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Bez kvalitní matrace nelze docílit plnohodnotného spánku

Položte si otázku – kdy jste se naposledy vyspali jako nemluvně? Vstali jste odpočatí, svěží a s dobrou náladou?...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img