- Reklama -aktuálně
Pátek, 19 května, 2023
- Reklama -aktuálně

Proměna dětského pokoje

Redakce doporučuje

Království malých ratolestí by měla být priorita číslem jedna. Záležet by nám mělo především na tom, aby se dítě cítilo pohodlně a mělo dostatek prostoru na hraní a učení. Pokud se chystáte na proměnu pokojíku pro vaše děti, je důležité se zaměřit na pár důležitých informací, které jsme vám sepsali v tomto článku.

Spaní pro dítě

Postel a především výběr matrace je nejdůležitějším úkolem před zařízením dětského pokojíku. Přece jen dítě musí mít ten největší komfort, aby se ráno budilo plné síly na nadcházející den. Záleží, jak velké dítě doma máte. Je rozdílné zařizovat místnost pro dítě, které chodí do školky nebo do školy. Ale pojďme se zaměřit na výběr postele. Nejoblíbenější variantou je domečková postel, která má různé rozměry a funkce, jako je úložný prostor nebo přistýlka. Zvolení matrace je čistě na vás, ale doporučuje se tvrdší matrace z přírodních materiálů pro lepší stabilitu těla nebo můžete vybrat oboustrannou matraci a vyzkoušet, která varianta bude dítěti vyhovovat. Vybírejte i kvalitní lůžkoviny, které nebudou případně působit problémy při alergii.

Hrací a učící zóna

Pro děti ve školkovém věku postačí herní zóna, kde budou mít své oblíbené hračky. Na podlahu použijte pěnovou podložku nebo koberec, aby dítě nesedělo na studené zemi. Pro dítě, které už chodí do školy, je třeba pořídit psací stůl. Dbejte především na výběr židle, kdy by mělo dítě dosáhnout nohama na zem. Dnes už existuje i řada rostoucích stolů i židlí, které můžete v budoucnu ponechat i mladším sourozencům.

Úložný prostor

Toho není nikdy dost. Hraček je nepřeberné množství a kolikrát už nevíme kam s nimi. Oblíbené jsou truhly, které splní nejen účel úložného prostoru, ale také dobře vypadají. V případě, že chcete mít oblečení na jednom místě, pořiďte velkou šatní skříň v barvách a designu, které oživí každý interiér. Na mysli máme například zelenou, modrou nebo skříně s čalouněnými panely. Vnitřní uspořádání bývá dostatečné pro uložení všeho potřebného. V opačném případě můžete pořídit
i komodu, která může být zásuvková nebo kombinovaná.

Nezapomeňte, že dítě nepotřebuje mít pokojík zbytečně přeplácaný, ale je důležité, aby se v něm cítilo opravdu spokojeně.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

DEKOR BETON – výroba a montáž betonových plotů

Betonové ploty – nejlepší forma oplocení pozemku Existuje několik výhod betonových plotů: Pokud jsou betonové ploty správně postaveny a udržovány, poskytují...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img