- Reklama -aktuálně
Pátek, 19 května, 2023
- Reklama -aktuálně

Pojištění domova? Jistota nejen v dobách rostoucích cen a vysoké inflace!

Redakce doporučuje

Co se stane, když vaši domácnost nebo váš dům zasáhne živel, který zničí vše, co mu přijde do cesty? Už jen představa mrazí, ale lidé více investují do plotů, venkovní či vnitřní výzdoby nebo do bytového textilu namísto toho, aby řádně pojistili svůj majetek. Jak jste na tom vy, máte řádně zajištěný majetek a neohrozí jej v případě pojistné události ani růst cen nebo rekordy atakující inflace?

Zajištěný domov

Nemít vůbec pojištěný majetek je v dnešní době riskantní, ceny rostou měsíčně o několik procent a v případě přírodní katastrofy hrozí, že úspory nebudou stačit na pořízení nového vybavení nebo opravy. I s uzavřeným pojištěním může dojít ke krácení z důvodu nedostatečné pojistné částky. Bývá to případ zastaralých pojistných smluv, které nebyly sjednány podle moderních standardů pro pojištěný majetek i odpovědnost. V současnosti je vhodnější volit komplexní majetkové pojištění, v rámci kterého je krytá nemovitost, domácnost, ale také občanská odpovědnost.

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Základem majetkových pojištění je pro vlastníky nemovitosti pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Často je laici zaměňují, zatímco první kryje škody způsobené na budově jako takové včetně střechy, zdí nebo rozvodů, druhé se týká škod vzniklých na nábytku, vnitřním vybavení, oblečení, uměleckých dílech, osobních nebo sportovních věcech. Pojistná částka se určuje oceněním všeho majetku, ale výhodou zmiňovaného komplexního pojištění je stanovení pojistné částky paušálně pouze na základě obytné plochy v metrech čtverečních, navíc jej sjednáte z pohodlí domova.


Chcete mít jistotu? Najděte to nejvhodnější pojištění nemovitosti a nenechte nic náhodě!


Včetně pojištění občanské odpovědnosti

Toto majetkové pojištění je včetně pojistky občanské odpovědnosti, což se hodí pro případy, kdy vznikne škoda na majetku nebo zdraví vaším přičiněním. Může se jednat o vytopení sousedů vlivem prasklé hadičky u pračky, ale také o nehodu na sjezdovce, kdy dojde ke zranění. Pojištění občanské odpovědnosti má celosvětovou platnost a vztahuje se dokonce na všechny členy domácnosti včetně domácích zvířat, vyjma psů nebo koní.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

DEKOR BETON – výroba a montáž betonových plotů

Betonové ploty – nejlepší forma oplocení pozemku Existuje několik výhod betonových plotů: Pokud jsou betonové ploty správně postaveny a udržovány, poskytují...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img